Půjčka pro lidi v insolvenci nebo po skončení insolvence – kde půjčí a kolik?
I během insolvence, může nastat mnoho různých situací, kdy nestačí běžný příjem. Může to být například rozbitá pračka. Z toho, co většině lidé zůstává po srážkách na insolvenci, si novou pračku rozhodně nekoupí. Nebo to je něco jiného, bez čeho se nedá moc normálně fungovat (třeba rozbité auto, které je nutné na dojíždění do práce, apod.).
Půjčit si během insolvence peníze na opravu auta, nebo koupit si například pračku na splátky, je ale téměř nemožné. Banky mají v tomto ohledu velmi striktní podmínky.
Pokud má někdo exekuce, nebo pokud je dokonce v insolvenci, tak má v bance „zavřené dveře“. Banky musí podle zákona prověřovat u dlužníků, zda jsou schopni splácet. A exekuce nebo insolvence je jasný signál, že toho daný člověk není schopen.
Velmi podobná situace je i u většiny nebankovních společností. Ať už je to Provident, Ferratum, Home Credit, Zaplo nebo třeba ViaSMS. Všechny seriózní nebankovní společnosti, jsou pod dohledem České národní banky, a platí pro ně skoro stejné podmínky, jako pro banky.
Některé nebankovní společnosti, jsou ochotné „přimhouřit“ oko nad exekucí. Ale insolvence je pro ně to samé, co pro řidiče červená na semaforu.